reede, 10. juuli 2015

Budapest - mõned lingid ja lisainfo

Kuna oli üsna palav ilm ja hotelli hommikusöök külluslik, siis lisaks puuviljadele ja jäätisele, ei tekkinud vajadust tugevama lõuna- või õhtusöögi järgi. Seetõttu pole mul jagada isiklikke kogemusi söögikohtade külastamisest, peale guljaši söömise, millest kirjutasin Margiti saare postituses. Küll aga varustasin end mõningase infoga ja panen sellegi "tuleviku" tarbeks kirja.

Trofea Grill - leiad nad Budapestis mitmes erinevas kohas, kui soovid rikkalikku bufee valikut, kas hommiku-, lõuna- või õhtusöök koos jookidega...
1.     http://kiraly.trofeagrill.eu/en/offer (Király u. 30-32)
2.     http://www.trofeagrill.eu/en/trofea (Margit krt. 2)
3.     http://trofeagrill.com/slide-en.php#!/welcome/   siin on kolme koha aadressid (The biggest: Újbuda, Alajos u. 6b; The first: Zugló, Erzsébet királyné útja 5; With garden: Óbuda, Laktanya u. 3)
4.     http://www.trofeagrill.net/en (Visegrádi u. 50/A).
 
Mingi katusebaar - tundus olevat huvitav asukoht ja hea vaade linnale http://www.360bar.hu/. Asub Andrássy út 39 ja jääb metroo M1 peatus "Opera" või "Oktogon".
 

Transpordi info

 
http://www.bkv.hu/en - linnatranspordi info
http://www.mavcsoport.hu/en rongide sõidugraafikud

http://www.volanbusz.hu/en linnalähi- ja maaliinibusside sõidugraafikud.
http://www.bud.hu/english Budapesti lennujaama koduleht.
http://www.airportshuttle.hu/en/ üsna mõistliku hinnaga transfeer lennujaamast, kuigi ka ühistranspordiga saad kenasti hakkama ja võid isegi kiiremini kohale jõuda, olenevalt asukohast ja saabumisajast, sest seda minibussi peab veidi ootama, kuni reisijaid koguneb sobiv arv, kuid väidetavalt mitte üle poole tunni. Jõudsin selle ajaga soetada ühistranspordi nädalapileti ja varustada end infobuklettidega.
 

Kirja saatmine

 
Kirja saatmisel tavapostiga on vaja arvestada, et Ungarist Eestisse nädalaga kiri kohale ei jõua. Postitasin kaardi 13/07 ja kohale jõudis alles 21/07. Tõeline tigupost :)

 

Erinevad ekskursioonid ja tuurid

  1. http://www.mahartpassnave.hu/en ja http://www.silver-line.hu/?lang=en - neilt lehtedelt leiad infot laevatuuride kohta Doonaul. Ise ei jõudnud kumbagi kasutada, kuigi üritasin Silver-Line Margiti saarel nende kaid üles leida. Otsisin vist valelt poolt saart ja ei leidnud õigel ajal, kuid tundub, et nende Szentendre reisi algpeatus on praamipeatuse Petőfi tér (Erzsébet híd) lähedal ja jääb Erzsébet híd/silla poole. Saad bussi või trammiga. Vaata kaardilt ise järgi. Igaljuhul peaks reisid Doonaul olema päris hea kogemus.
  2. http://www.cityrama.hu/ - erinevad minibussituurid, ise käisin nendega Herend-Balaton päevareisil ja jäin rahule. Tõsiküll, "free pick up" hotellist võib tähendada seda, et pead ootama lubatust kauem tuuribussi, sest erinevatest hotellidest turistide kokku kogumine võtab pisut kauem aega, kui nad on planeerinud.
  3. Kui soovid Budapestis amfiib-bussiga sõita, siis selleks pakub teenust RiverRide tuuribuss. Ise nende teenuseid ei kasutanud (eelistan lahtiste akendega sõiduvahendit suvel kasutada), kuid sõitmas neid ikka nägin ja tundus üsna naljakas vaadata bussi keset Doonaud hulpimas :)
  4. http://www.citytour.hu/en/index.html  tuuribuss Budapestis - mulle tundus, et sellel oli kõige pikem ring ja lisaks oli kõige soodsam hind. Jalutamas selle tuuri raames ei käinud, kuid jõetuuri tegin osaliselt kaasa, sest Citytouri laeval oli vaid kitsuke ruum vabas õhus olemiseks, kuhu mahub vaid mõni inimene korraga (alla 10) ja oli nende jõetuur üsna lühike. Kuid oli ka teisi linnatuuride pakkujaid - www.bigbustours.com ja http://www.programcentrum.hu/en_US/main#.
  5. linnaliini praam
    Tuuribusside laevasõidu asemel soovitan Doonaul sõita hoopis linnaliini praamiga (D11, D12 tööpäeviti ja D13 nädalavahetusel), sest linnaliini praamidest on paljud avatud katusealusega ja nad teevad palju pikema ringi Doonaul.
Margiti saarelt nii Rómaifürdő kui ka teises suunas, Haller utca, peatuseni. Haller utca peatuseni sõit on linnavaadetega, kuid Rómaifürdő’ni sõit on juba eemal suuremast linnakärast ja tasub võtta aega nende vaadete nautimiseks. Kui aga soovid Rómaifürdőst laevaga tagasi sõita (saavat ka mingi trammiga), siis pead arvestama, et enne tagasisõitu aetakse (vähemalt viimasel reisil) laevast välja ja pead ca 20 minutit
Rómaifürdő vaade
kohapeal aega parajaks tegema. Kui aga lähed sinna enne viimast reisi, siis jõuad sadamas nautida kohalike söögikohtade pakutavat. Ise käisin Rómaifürdős viimase reisiga ja kuna ei tahtnud trammiga linna sõita, siis jätsin õhtusöögi seal ajanappusel vahele- lõhnad olid isuäratavad, portsjonid suured ning rikkalikud ja külastajad rahulolevad. Lisan mõne pildi Rómaifürdő teekonnalt.linnaliini praamilt vaade Doonaule

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Muud lingid

(väidetavalt kohalikelt) http://www.budapestbylocals.com/
http://www.budapest.com/  - ka siit leiad igasugu kasulikke linke...
 
Kui otsid ekstreemseid elamusi ja rahast kahju pole, siis on võimalus troopikamaja akvaariumi minna haisid söötma - http://www.tropicarium.hu/Tropicarium-Budapest-Hungary


Muuseumide ja näituste külastamised soovitan küll jätta külmemale perioodile, sest soojal ajal on selleks kahju aega kulutada, iseasi, kui sa just palava ilma eest varju ei otsi... Seepärast muuseumide ja näituse info hetkel puudub. Kuid neid tasub kindlasti külastada. Vanad hooned on külluslike kaunistustega ja ilma näitustetagi on need vaatamistväärt.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar